דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

בחירות לראשות מרצ- הכירו את המועמד אימרי קלמן

הבחירות לראשות מרצ יתקיימו ב22 למרץ וזוהי הזדמנות מצוינת להכיר את המועמדים המוכרים יותר והמוכרים פחות.
והפעם, אביו של המועמד אימרי קלמן מספר מדוע הוא יצביע לו (ומדוע הוא אובייקטיבי).
אימרי קלמן

למה אימרי קלמן כיו"ר מרצ. מהעין של אבא.

 

ברור, זו לא חכמה. שהאבא של המועמד לראשות מרצ לא יהיה בעדו? גם אם היה שואף להמשיך לעשות לביתו ומעדיף ליצור נכסים כספיים, הייתי תומך בו כי בשדה הזה הוא כבר הוכיח את יכולתו בגיל צעיר. גם אם היה מיישם את רצונו להיות מורה בכיתה לאזרחות ומשקיע את כישרונותיו ואת יכולתו לגעת, לחבק, להשפיע ולשנות – הייתי מריע לו כי את זה את זה הוא כבר עשה בהצלחה רבה בתפקידי התנדבות רבים כל כך. וגם אם היה מחליט להמשיך בהרצאותיו בעולם בהן הציג את הקשר בין היותו יהודי, ישראלי והומו– הייתי מתמלא בגאווה כי הוא ידע למצוא את הדרך מלבו החם אל ליבם של צעירים יהודים רבים. כן, גם אם היה ממשיך בלימודיו, פעם בשבוע אצל הרב השכונתי, על מקורות המורשת העשירה שלנו ועל תיקון עולם ואור לגוים - גם אז הייתי ברצון כותב כתבה נלהבת על בני.

אבל לא, אימרי קלמן לא בחר בכסף ולא בקהלים מצומצמים ולא בנסיעות לארה"ב ולא בכיפה. הוא בחר בזירה קשה ואכזרית אבל המקום המכריע היחיד בו באמת ניתן וחייבים ליצור את המפנה הגדול. הוא הבין שהמשימה הדחופה של שינוי חברתי רדיקלי לא יכולה לחכות ושאסור לו להתבונן מהצד. 

אז נכון. אני האבא שלו וברור שאני תומך בו. כי אני מכיר אותו ויודע מה הדרייב האמתי שלו. עוד בתור ילד קטן עמד בגבורה במשימות מאתגרות. ילדות פשוטה וכייפית כנראה לא הייתה לו, אבל במקום היה כמשענת לאמו ולאחיותיו כשהן היו זקוקות לכתף של גבר בבית כשאבא לא היה בנמצא. לא היה קל לקבל אבא שיצא מהארון כשילדי השכונה מצביעים ומדברים מאחורי הגב, והוא לא ויתר, לא על אבא ולא על החברים. אימרי יצר את הגשר של קבלה ואהבה ועמידה עם ראש מורם גם כשהיה סוער בחוץ. בצבא פיתח את הצד המנהיגותי שבו, המשיך להקריב ולתת, ועזר אף למפקדיו הבכירים לפתוח את ליבם ולהשתחרר מעול הכבלים של חיים בשקר. מבחינתו היה זה רק טבעי – להראות את הדרך, להוביל ולהשפיע.

אז נכון, אני יודע יותר על אימרי מרבים מהתומכים הגדולים שלו. אני יודע שלא בחר במסלול של ההתמודדות כי כותרות בעיתון עושות לו את זה. ממש לא. בעבר אף לא היה מספר לי על כתבה בטלוויזיה או עיתון כי מבחינתו זה חסר חשיבות. הוא בא לשדה הקרב כי הוא מאמין בישראל טובה יותר. ישראל עם צבעים ואמונות ותפיסות עולם ורקעים שונים אבל במהותה – מדינה מדהימה שמגיעה לה מנהיגות אחרת. מנהיגות מחבקת ולא משסעת. מנהיגות של אני מאמין ואני נותן ולא של אני יורק ולוקח. מנהיגות שיודעת להקשיב ולחבר ולא מגרשת ומזלזלת. מנהיגות שמאמינה בערכי היהדות של צדק צדק תרדוף ושל חיבור בין כל פלחי העם ולכל אלה שנשארו מחוץ למעגל האליטה. מנהיגות שיוצרת תקווה לכל אזרחיה, פליטיה וילדיה. אימרי יידע להוביל לשינוי הגדול ביותר; במקום מלחמות בין אחים, תהיה אהבת אחים. מסיבות במקום מלחמות. מתאחדות במקום מפלגות.  

בהרבה מובנים אימרי אינו תואם לפוסטר של איש שמאל מנוכר שמדבר בסיסמאות שלא מצליחות להביא את המפץ הפוליטי ואת רעידת האדמה הפוליטית שאנו כה זקוקים לה. לתומכי השיטה הישנה והמקולקלת, אולי קצת קשה להבין אותו ברגע הראשון כי אימרי ממציא שפה חדשה. מודל הוותיקן בעיר העתיקה עם חיילים יהודים, מוסלמים ונוצרים במדים לבנים שמיליוני תיירים ירצו להצטלם איתם, במקום הויכוחים המעייפים והמדממים של מי חזק או צודק יותר. 

אימרי מבין את בעלי העסקים שקורסים מתחת לעול המיסים והרגולציות, ומזדהה עם הכאב של צעירים שאינם יכולים להרשות לעצמם לבנות בית בישראל או של קשישים שאינם יכולים להרשות לעצמם להיות חולים. הוא מבין שהדתיים לא יסכימו לחתן אותו ואת אהוב ליבו והוא לא יבזבז את זמנו על כעסים וקללות. הוא מציע פתרונות מקוריים כמו חתונה מוכרת בבית העירייה. אימרי לא נלחם נגד הליכוד אלא יכבוש את ליבם של כל אלה שמחפשים חיבור וחיים טובים יותר, לכל בני הארץ הזאת.

כן, ב-22.3 אני אצביע בעד אימרי. תסמכו עלי, אני מכיר את הסחורה וממליץ עליה בחום, כי גם לכם מגיע להתגאות בו וליהנות ממנו ולהתחבר מחדש.

======

דב קלמן, 58, הוד השרון. עלה מהולנד במסגרת תנועת הבונים דרור והשתלב במעורבות פוליטית במפ"מ. אבא לתמנע, אימרי ויהב ובעל לשרון.

 

**הפרסום הינו מטעם המועמד, ואיננו מטעם התנועה הקיבוצית. 

הוספת תגובה חדשה

4 + 4 =
fw_after_content